ام دی اف شکری قائمشهرهیچ وقت خراب نمی شود

همیشه ام دی اف شکری قائمشهر محصول کامپوزیت چوبی است که به طور سنتی از شکستن چوب نرم به الیاف چوب، اغلب در یک دیفیبراتور، ترکیب آن با موم و یک چسب رزین مصنوعی است.

مانند رزین‌های اوره فرمالدئید (UF) یا سایر سیستم‌های اتصال مناسب و تشکیل پانل‌ها با اعمال سطوح بالا تشکیل می‌شود.

دما و فشار افزودنی ها ممکن است در طول تولید برای ایجاد ویژگی های اضافی معرفی شوند. اما همه ام دی اف ها یکسان نیستند و بسته به جنس آن از نظر بافت، تراکم، رنگ متفاوت خواهند بود.

امروزه بسیاری از تخته های ام دی اف از مواد مختلفی ساخته می شوند.

اینها شامل چوب های دیگر، ضایعات، کاغذ بازیافتی، بامبو، الیاف کربن و پلیمرها، فولاد، شیشه، نازک شدن جنگل ها و قطعات چوب بری است.

بسیاری از تولیدکنندگان برای ارائه محصولات سبزتر تحت فشار هستند و اکنون آزمایش و استفاده از چسب های غیر سمی را آغاز کرده اند.

ام دی اف

مواد خام جدیدی مانند کاه و بامبو معرفی می شوند که به الیاف محبوب تبدیل می شوند زیرا آنها یک منبع تجدید پذیر در حال رشد سریع هستند .

اگرچه ام دی اف برای ساخت بسیار سمی است، اما در حال استفاده، ترکیبات آلی فرار (VOCs) را منتشر نمی کند . هنگام استفاده از MDF در مقایسه با سایر بسترها، ضایعات تریم به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

پایداری و استحکام از دارایی های مهم ام دی اف است که می توان آن ها را به الگوهای پیچیده ای تبدیل کرد که به تلرانس های دقیق نیاز دارند.

بسیاری از ویژگی های ام دی اف آن را به جایگزینی ایده آل برای تخته سه لا یا تخته خرده چوب تبدیل می کند. این محصول متراکم، مسطح، سفت، بدون گره است و به راحتی ماشینکاری می شود.

از ذرات ریز تشکیل شده است و مانند چوب، ثبات ابعادی را بدون دانه غالب فراهم می کند. بر خلاف بسیاری از تخته سه لا، ام دی اف فاقد حفره است و لبه های تیز و بدون پارگی را ارائه می دهد.

ام دی اف از نظر آکوستیک به خوبی مرطوب می شود، بنابراین آن را به ماده ای مناسب برای محفظه های بلندگو تبدیل می کند.

ام دی اف به طور گسترده در ساخت مبلمان، کابینت آشپزخانه، قالب سازی، آسیاب کاری، قطعات درب و کفپوش لمینت استفاده می شود.

تخته فیبر با چگالی متوسطپانل های ام دی اف با خواص و ابعاد فیزیکی متنوعی تولید می شوند که این فرصت را برای طراحی محصول نهایی با ویژگی های خاص ام دی اف و چگالی مورد نیاز فراهم می کند.

شباهت های زیادی بین ساخت MDF و تخته خرده چوب وجود دارد در واقع، این محصولات برای بسیاری از محصولات مشابه استفاده می شود.